Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

fot. Davide Venturini

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci

Compagnia TPO

Malowany ogród + interaktywne warsztaty dla dzieci

20.04.2013 / Studio Słodownia +3

Malowany ogród to niepowtarzalne interaktywne widowisko taneczno-multimedialne, w którym dzieci zaproszone są do wejścia wspólnie z tancerzami w sceniczny świat pełen sensorów reagujących na ich ruch i dźwięk. Żywiołowy i zaskakujący zwrotami akcji spektakl staje się dla dzieci niezapomnianą przygodą, dzięki której mogą nie tylko obserwować historię cudownego ogrodu, ale przeżywać ją całym swoim ciałem. Zastosowanie nowych technologii interaktywnych i multimedialnych sprawia, że każdy ruch na scenie odnotowywany jest w obrazie i dźwięku. Włoska grupa mistrzowsko opanowała zdolność kreowania oszałamiających wizualnie światów, które pozwalają na pełne współuczestniczenie dzieci w procesie twórczym.

TPO to jedna z najbardziej popularnych i cenionych grup tanecznych dla dzieci na świecie. Ich przedstawienia pokazywane były we wszystkich zakątkach globu, ale nigdy jeszcze nie dotarły do Poznania. To niepowtarzalna okazja na spotkanie dzieci z wybitnymi tancerzami i artystami multimediów oraz doświadczania świata poprzez taniec i interaktywną zabawę.

Warsztaty są szansą do jeszcze głębszego wkroczenia w multimedialny świat przedstawienia. Dzieci współpracują z artystami i poznają tajniki multimedialnego, zaczarowanego dywanu, który jest głównym elementem większości przedstawień grupy TPO. To warsztaty ruchowe, w których wykorzystywana jest interaktywna instalacja współdziałająca z dziećmi.

Obejrzyj: Malowany ogród

reżyseria Francesco Gandi, Davide Venturini
choreografia Anna Balducci, Luisa Cortesi
tańczą Carolina Amoretti, Anna Balducci, Sara Campinoti, Elita Cannata, Valentina Consoli, Cristina D'Alberto, Viola Esposti Ongaro, Angelica Portioli, Stefania Rossetti, Barbara Stimoli
obrazy Rebwar Saeed
multimedia Elsa Mersi
muzyka Spartaco Cortesi
informatycy Martin von Günten, Rossano Monti
kostiumy Loretta Mugnai
głos Caterina Poggesi
współpraca nad scenariuszem Stefania Zampiga
obsługa multimediów Saverio Damiani, Saulo D'Isita, Massimiliano Fierli, Niccolò Gallio, Alberto Martino, Francesco Taddei
promocja Valeria Castellaneta, Valentina Martini, Francesca Murador, Francesca Nunziati, Chiara Saponari
koprodukcja Teatro Metastasio Stabile della Toscana, Lyric Theater Hammersmith

spektakl

godzina: 11:00, 16:00
czas trwania spektaklu: 50 minut

warsztat

godzina: 12:00, 13:00
czas trwania warsztatów: 45 minut
Prosimy o zabranie dla dzieci wygodnego obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

wiek: 3-6 lat

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl