Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec

Old Music New Dance

Audycja dla tancerzy

14-15.05.2011 / Słodownia +2

Poszukujemy tancerzy do produkcji powstającej w ramach projektu Old Music New Dance realizowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny i Art Stations Foundation!

Projekt Old Music New Dance łączący środowiska tańca współczesnego i artystów wykonujących muzykę dawną skupiać się będzie na analizie założeń muzyki dawnej (jej niezwykłego bogactwa zarówno pod względem form jak i sztuki kompozycji) oraz przełożeniu ich na język tańca współczesnego.

Projekt zakłada powstanie trzech produkcji, których choreografami będą: Małgorzata Haduch (Polska), Lia Haraki (Cypr), Kirstine Kyhl Andersen (Dania). W ścisłej współpracy z wykonawcami muzyki dawnej, podczas sesji improwizacji, wspomagane przez dramaturgów i specjalistów od muzyki dawnej zmierzą się z dziełami muzycznymi baroku i innych epok, aby wydobyć z nich to, co najbardziej inspiruje dzisiaj taniec w Polsce i Europie.

Do produkcji, której choreografem jest Kirstine Kyhl Andersen (premiera w listopadzie 2011) poszukujemy profesjonalnych tancerzy (kobiet i mężczyzn). Audycja odbędzie się 14 i 15 maja 2011 w Studio Słodownia +3 w Starym Browarze w Poznaniu. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV ze zdjęciem na adres: a.barelkowska@artstationsfoundation5050.com

Terminy prób i spektakli podane zostaną podczas audycji. Czekamy na Was w Poznaniu!

Kirstine Kyhl Andersen (ur. 1978), w 2004 r. ukończyła studia licencjackie z choreografii i nowego tańca w SNDO (School For New Dance Development) w Amsterdamie.

W tym samym roku wspólnie z kompozytorem Nielsem Bjergiem założyła zespół [WEGO], w skład którego wchodzi obecnie czterech tancerzy i czterech muzyków z pięciu różnych krajów.

Współpraca Kirstine i Nielsa ogniskuje się na pełnej integracji koncertu na żywo ze spektaklem tanecznym i vice versa. Artystów zajmuje także to, w jaki dokładnie sposób współbrzmią ze sobą ruch i partytura muzyczna. Wspólnym celem artystów jest prezentacja spektakli tak na scenach teatralnych, jak i estradach muzycznych w celu pozyskania nowej, szerszej publiczności.

W 2005 r. Kirstine i Niels wygrali konkurs choreograficzny Dansolution w Kopenhadze prezentując spektakl „An assisted solo#2”. Do chwili obecnej ich współpraca zaowocowała w sumie ośmioma projektami scenicznymi.

Ostatnimi laty [WEGO] otrzymało wsparcie ze strony Duńskiej Rady Sztuki. Dzięki temu mecenatowi powstał spektakl „Completely Simultaneously”, a sami artyści we wrześniu 2010 r. zainicjowali okres poszerzonych studiów i rezydencji.

Kirstine pracuje także jako tancerka niezwiązana z żadną grupą artystyczną, jest pedagogiem i doradcą w zakresie choreografii. Niedawno otrzymała grant od Duńskiej Rady Sztuki.

Od ukończenia studiów w 2004 r. Andersen mieszka i pracuje w Kopenhadze, skąd wyrusza na liczne tournee po Danii, Hiszpanii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Litwie, Estonii, USA i Kanadzie.

Więcej informacji pod adresem:
www.wego.dk

Projekt Old Music New Dance w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej